Доња школа

Месне власти и представници школе донели су 1957. године одлуку о градњи нове школске зграде за ниже разреде у Доњем крају села, крај пута који води ка железничкој станици Ковачевац. Зграда од две учионице, канцеларије и једног учитељског стана, сазидана је средствима самодоприноса. За њено подизање и опрему уложено је дванаест милиона динара.Први часови у Доњој школи одржани су у фебруару месецу 1959. године, а први учитељи у њој били су Павле Ђокић, Драган Илић и Драган Синељшчиков.

Школа у центру села била је тако растерећена, док су многи ђаци ослобођени пешачења и дугог пута. У почетку је школа имала по једно одељење првог, другог и трећег разреда. Школске 1959/60. године формирано је и једно одељење четвртог разреда. На комбиновану наставу са два одељења (први и трећи разред и други и четврти разред) прелази се од школске 1965/66. Године и такав облик наставе задржао се све до данас.

image-slider-with-thumbnail1.jpeg
image-slider-with-thumbnail2.jpeg